02. 10. 2021 13:06 | WASHINGTON/TASR

Donald Trump chce späť svoje konto na Twitteri, obrátil sa na súd

Jeho kontá na sociálnych sieťach boli zablokované po útoku na sídlo Kongresu vo Washingtone.

Donald Trump
Donald Trump Foto: TASR/AP Photo/John Raoux

Bývalý americký prezident Donald Trump podal v piatok večer miestneho času na okresnom súde na Floride žiadosť o vydanie predbežného opatrenia, ktoré by prinútilo sociálnu sieť Twitter odblokovať jeho účet. Informovali o tom v sobotu agentúry Reuters a Bloomberg.

Trump v zdôvodnení svojej žiadosti okrem iného uvádza, že Twitter bol "prinútený" zablokovať jeho účet pod tlakom jeho politických oponentov v Kongrese. Táto firma má podľa neho "určitý stupeň moci a kontroly nad politickým diskurzom v tejto krajine, ktorý je nezmerateľný, historicky bezprecedentný a pre otvorenú demokratickú diskusiu mimoriadne nebezpečný".

Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára. Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil doteraz nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré prehral.

Twitter nechcel Trumpov právny krok komentovať. Pred zablokovaním mal Trump viac ako 88 miliónov sledovateľov. V júli zažaloval Twitter, Facebook a holdingovú spoločnosť Alphabet, vlastniacu Google a YouTube, ako aj ich šéfov, za zaujatosť, pretože tieto tri spoločnosti podľa neho potláčajú konzervatívne názory.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?