05. 11. 2021 14:50 | GLASGOW/jh

FOTO: Svetoví lídri sú na smiech. Takto „zachraňovali“ planétu na klimatickej konferencii

Šikovným fotografom sa podarilo nachytať ich pri odpočinku na najdôležitejšom samite posledných rokov.

Oddychujúci britský premiér Boris Johnson na klimatickej konferencii
Oddychujúci britský premiér Boris Johnson na klimatickej konferencii Foto: Rachel Clarke/Twitter

V súčasnosti sa koná v škótskom Glasgowe jeden z najdôležitejších klimatických samitov za posledné roky. Prítomní sú lídri krajín z celého sveta. Nie každého ale bavili často niekoľkohodinové prednášky. Šikovní fotografi nachytali niektorých štátnikov, ako si trocha zdriemli.

Na klimatickej konferencii sa rieši záchrana našej planéty. Je nutné prijať dôležité zmeny, ktoré zabránia rapídnemu zhoršovaniu našich klimatických podmienok. Na dôležitých prednáškach nechýbali ani americký prezident Joe Biden či britský premiér Boris Johnson. Ich fotografie so zatvorenými očami teraz kolujú po internete. A neboli jediní, ktorí si trocha zdriemli, uvádza portál news.com.au.


Amerického prezidenta kamery nachytali, ako zaspával a fotografia Borisa Johnsona sediaceho vedľa generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa a uznávaného prírodovedca Sira Davida Attenborougha, je rovnako virálna.

Konferencia v Glasgowe má stanoviť nové globálne ciele pre znižovanie emisií. COP26 sa koná každoročne, tohtoročný summit sa však vníma ako kľúčový vo svetle nedávnej správy Medzinárodnej komisie pre zmenu klímy, ktorá hovorí o katastrofickom dopade zmien na ľudstvo. Vedci v nej vyzývajú na okamžité kroky v záujme dodržania cieľov parížskej klimatickej dohody z roku 2015.

Na glasgowskom klimatickom summite OSN, ktorý potrvá do 12. novembra, sa zúčastňuje približne 25 000 delegátov z celého sveta.

Klimatoppmøtet er visstnok svært engasjerende for verdens topp-politikere og-byråkrater.

Uverejnil používateľ Kjetil Sveinsborg Streda 3. novembra 2021

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?