26. 11. 2021 06:00 | ČESKO/tvnoviny.sk, vd

VIDEO: Autom zrazil na priechode len 15-ročné dievča. Po tvrdom páde ju len potľapkal a ušiel

Vodič začal brzdiť len necelú sekundu pre nárazom.

Vodič zrazil chodkyňu a odišiel
Vodič zrazil chodkyňu a odišiel Foto: tn.cz

Česká polícia pátra po neznámom vodičovi, ktorý zrazil na priechode pre chodcov v Českej Lípe len 15-ročné dievča a bez nahlásenia z miesta činu odišiel. Incident natočila bezpečnostná kamera. O prípade informuje portál tn.cz.

Na kamerových záznamoch je vidieť, ako sa tínedžerka priblížila k priechodu, skontrolovala cestu a vstúpila naň. Počas prechádzania však cestu už nesledovala, ale pozerala sa do mobilného telefónu.

Vodič v prichádzajúcom aute pravdepodobne nevenoval pozornosť riadeniu vozidla. Podľa záznamu išlo auto pomerne rýchlo a dievčinu vodič zaregistroval v poslednej chvíli. Brzdiť začal necelú sekundu pre nárazom.

Auto v rýchlosti zachytilo ľavú nohu dievčiny. Náraz ju vyhodil nad kapotu, vo vzduchu sa prevrátila a následne tvrdo dopadla na zem.

Niekoľko metrov od priechodu auto zastavilo. Vodič skontroloval či je dievčina v poriadku, potľapkal ju po ramene a odišiel. Nielenže nehodu nenahlásil, ale mladé dievča ani nezaviezol do nemocnice. Tínedžerka tak dokrívala domov a na vyšetrene ju odviezla jej mama.

Polícia vyhlásila po vodičovi pátranie. Záznam z nehody si môžete pozrieť na nasledujúcom videu:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?