09. 12. 2021 12:35 | LONDÝN/TASR

Britskému premiérovi Johnsonovi (57) sa narodilo siedme dieťa

S manželkou Carrie majú dievčatko.

Britský premiér Boris Johnson s manželkou Carrie.
Britský premiér Boris Johnson s manželkou Carrie. Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Britský premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie oznámili, že sa im vo štvrtok (9.12.) v londýnskej nemocnici narodila dcéra, ktorá je ich druhým spoločným potomkom. Matka aj dcéra sú v poriadku, informovala hovorkyňa Johnsonovcov, ktorú citovala televízia Sky News.

„Premiér a pani Johnsonová s potešením oznamujú, že sa im dnes v londýnskej nemocnici narodilo zdravé dievčatko," uviedla hovorkyňa. „Matka aj dcéra sa majú veľmi dobre," dodala s tým, že premiér aj s manželkou sa chcú poďakovať skvelému pôrodníckemu tímu Národnej zdravotnej služby (NHS) za poskytnutú starostlivosť a oporu.

Novorodené dievčatko je v poradí už siedmym dieťaťom 57-ročného britského premiéra, ktorý až v septembri – po rokoch špekulácií – zverejnil počet svojich potomkov. Johnson má podľa vlastných slov štyri deti so svojou exmanželkou Marinou Wheelerovou, jednu ďalšiu nemanželskú dcéru a napokon dve deti so svojou súčasnou 33-ročnou manželkou Carrie. S tou sa premiér zosobášil v máji na malej ceremónii vo Westminsterskej katedrále.

Prvý potomok tohto páru a súčasne prvé dieťa Carrie, syn Wilfred Lawrie Nicholas Johnson, sa narodil 29. apríla 2020 v londýnskej nemocnici. K jeho narodeniu došlo len niekoľko týždňov po tom, ako Johnsona prepustili z nemocnice, kde bol hospitalizovaný s ochorením COVID-19, pričom niekoľko dní strávil aj na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?