11. 06. 2019 06:00 | BRATISLAVA/Martin Lachkovič

Do Bratislavy dorazil úsporný typ hostela. Vyskúšali sme si ho na vlastnej koži

Od klasických hostelov sa líši tým, že postele majú oveľa väčšie súkromie.

Vyskúšali sme si kapsulový hostel.
Vyskúšali sme si kapsulový hostel. Foto: TVNOVINY.sk

Na to, aby ste na cestách bývali lacno a komfortne, nepotrebujete veľký rozpočet. Vo svete sú stále populárnejšie tzv. kapsulové hostely. Jeden taký máme už aj v Bratislave.

Od klasických hostelov sa líši tým, že postele majú oveľa väčšie súkromie. Od ostatných sú odelenné stenami. Vchod dnu sa dá zatvoriť látkovou roletou.

Každá bunka má vlastné svetlo, zásuvku a nechýbajú ani úložné priestory. V izbe sa nachádzajú aj veľké skrine, ktoré sú zabezpečené vlastnou kartou.

V hosteli sa nachádzajú viaceré typy izieb s rôznymi kapsulami. Medzi nimi sú aj bunky pre páry či rodiny. Najlacnejšie ubytovanie stojí približne 30 eur aj s raňajkami.

Ubytovanie sme si vyskúšali aj my.

 

Bunka bola priestranná a pohodlná. Jej menšou nevýhodou bola látková roleta, cez ktorú boli počuť zvuky v miestnosti. To môže spôsobiť diskomfort, ak na izbe bývate s partiou ľudí, ktorí sa práve vrátili z nočného záťahu v meste.

Priestory hostela boli moderne zariadené a veľmi čisté. Kúpeľne na chodbe obsahovali všetko, čo bolo potrebné na hygienu, vrátane fénu či sprchového gélu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?