12. 11. 2019 14:17 | BRATISLAVA/rd

Najhoršie mená pre novorodencov tohto roka: Dominujú fiktívne postavy či smiešne preklady

Na zozname nájdeme aj meno s vojnovou tematikou.

Ilustračá snímka.
Ilustračá snímka. Foto: Shutterstock.com

Seriáloví vrahovia, fiktívne postavy či vojnový podtón. To je len zlomok z inšpirácie rodičov, ktorí dali svojim novorodencom v tomto roku veľmi netradičné mená. Píše parents.com .

Medzi najčudnejšie podľa portálu patria Axis (pojem spájaný v súvislosti s politickým zoskupením „Fašistická os" či "Os Berlín-Rím-Tokio" počas 2. svetovej vojny, Manson (ide o priezvisko amerického zločinca Charlesa Mansona) či Kingmessiah (spojenie slov "kráľ" a "mesiáš").

K nim treba zaradiť mená ako Cletus (postava z obľúbeného kresleného seriálu Simpsonovci) či dievčenské Khaleesi z fantasy seriálu Game of Thrones.

Nechýbajú zle vyhláskované mená ako Xxayvier či dievčenské Cyncere a Blaykelee a taktiež Mattel. Takto sa nazýva aj výrobca dievčenských bábik.

V zozname nájdeme aj čosi z geografie. Meno Yugo je skratkou niekdajšieho balkánskeho štátu Juhoslávia. Zaujalo aj dievčenské meno Vegas, odvodené od územia v Spojených štátoch.

Najhoršie mená za rok 2019.

Netradične vyznievajú aj dievčenské mená Shy (v preklade plachá) a Awesome (úchvatná) či chlapčenské Cub (zelenáč, nováčik) či Stylez (niečo v zmysle štýlový).

Medzi úplne najhoršie ženské mená portál zaradil Chardonnay (odroda viniča či názov bieleho vína) a Starlett (podľa zdroja časté pseudonymum porno hviezd).

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že môžeme dať našej ratolesti akékoľvek meno, nie je celkom tomu tak.

V Austrálii už niekoľko mien zakázali, medzi ne patria Bonghead (užívateľ nadmerného množstva marihuany), Smelly (smradľavý), Ikea (známa značka s nábytkom), Medicare (americký celonárodný program zdravotného poistenia), ale aj Virgin (panna), Snort (šňupanie) či Ned Kelly (zbojník a zabijak, ktorý bojoval proti britskej vláde).

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?