12. 12. 2019 14:08 | ANGLESLEY/kc

Polícia vo Walese rieši záhadu: Čo sa stalo stovkám mŕtvych vtákov, ktoré našli na ceste?

Polícia vo Walese uviedla, že už pozná pravdepodobnú príčinu. Ešte ju však musia potvrdiť aj v laboratóriu.

Stovky mŕtvych škorcov na ceste vo Walese.
Stovky mŕtvych škorcov na ceste vo Walese. Foto: Twitter/North Wales Police rural crime team

Polícia vo Walese rieši záhadný prípad úmrtia stoviek vtákov. Ich zohavené telá našli na ceste pri meste Anglesey.

Smutný pohľad sa ako prvej naskytol Hannah Stevensovej (41), ktorá sa vracala z pracovného stretnutia. Na asi 30 metrov dlhom úseku cesty policajti napočítali vyše 200 mŕtvych škorcov. Fatálne zranenia naznačovali, že sa museli zrútiť z veľkej výšky. Najzarážajúcejšie však bolo, že všetky škorce ležali iba na ceste. Na tráve a v kríkoch popri nej žiadne pozostatky vtákov nenašli. Píše o tom portál BBC.

Miestna polícia si to nevedela vysvetliť a o pomoc požiadala verejnosť aj odborníkov. V súčasnosti už čakajú na výsledky laboratórnych testov, ktoré by mali odhaliť príčinu hromadného úmrtia.

Ľudia na sociálnych sieťach prišli s viacerými teóriami, ako sa to mohlo stať. Okrem otravy sa spomínal aj náhly pokles tlaku, ktorý škorcom poškodil pľúca. Niektorí prišli s teóriou, že do nízko letiaceho kŕdľa narazilo veľké nákladné auto. Ďalší diskutujúci však oponoval, že v takom prípade by telá vtákov ležali v dvoch líniách na okraji cesty a všade by bolo perie.

Polícia vo Walese uviedla, že už pozná pravdepodobnú príčinu. Ešte ju však musia potvrdiť aj v laboratóriu, kde skúmajú vtáčie pozostatky.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?