27. 02. 2020 11:18 | BRISBANE/

Pre šikanovaného chlapca vyzbierali státisíce dolárov. Rodina povedala, čo urobí s peniazmi

V súvislosti s pozmeneným účelom zbierky sa objavil jeden problém.

Quaden Bayles.
Quaden Bayles. Foto: reprofoto: YouTube/CNA

Srdcervúce video šikanovaného austrálskeho chlapca trpiaceho dwarfizmom obletelo celý svet a vyvolalo obrovský ohlas. Trpiacemu Quadenovi Baylesovi vyjadrili podporu milióny ľudí vrátane celebrít.

Zbierka na výlet do Disneylandu, ktorú spustil americký komik Brad Williams, mala za ciel vyzbierať 10-tisíc dolárov. Táto suma však bola mnohonásobne prekonaná. Quadenovi prispelo viac než 20-tisíc ľudí a na účte je už takmer 480-tisíc amerických dolárov (440-tisíc eur). Píše o tom portál Daily Mail.

Williamsa, ktorý rovnako ako Quaden trpí dwarfizmom, to poriadne prekvapilo.

Americký komik Brad Williams.
Americký komik Brad Williams. Foto: Profimedia.sk
 

Autorka spomínaného videa, Quadenova matka Yarraka, teraz prišla s vyhlásením, v ktorom povedala, ako naložia s vyzbieranými peniazmi. Výlet do Disneylandu sa vraj nekoná, všetky peniaze pôjdu na charitu.

„Vráťme sa k podstate veci. Peniaze chceme darovať komunitným organizáciám, ktoré bojujú proti šikanovaniu detí. Do Disneylandu síce nepôjdeme, no dôležitejšie je, že z peňazí bude profitovať celá komunita. Koľko samovrážd, bielych či čiernych, má na svedomí šikanovanie?," uviedla matka.

 

V súvislosti s pozmeneným účelom zbierky sa ale objavil jeden problém. V pravidlách portálu GoFundMe totiž stojí, že vyzbierané peniaze by sa mali použiť na to, čo bolo pôvodne uvedené, teda výlet do Disneylandu.

Quadenova rodina sa tak na ďalšom postupe musí dohodnúť s americkým komikom, ktorý založil zbierku. Vyzerá to tak, že nakoniec sa možno uskutoční aj výlet do spomínaného zábavného parku.

Podpora pre ťažko skúšaného chlapca sa však neobmedzovala iba na finančné príspevky. Video rezonovalo aj vo svete športu a Quadena pozvali na viacero podujatí. Na svoj zápas ho pozvali napríklad basketbalový tím Houston Rockets, či austrálske hviezdy rugby.

Quaden na rugbyovom zápase.
Quaden na rugbyovom zápase. Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?