16. 03. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Rady, ako si posilniť imunitu a nedať šancu vírusom

Je dobré aj siahnuť po vitamíne C v tabletkovej forme.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza
Ovocie, zelenina, ale aj pohyb na čerstvom vzduchu. Lekári v týchto dňoch apelujú nielen na dodržiavanie hygieny, ale aj posilnenie imunity. Pýtali sme sa za vás, ako nedať šancu vírusom.

Starať sa o seba tak, ako sa len dá a spraviť pre to všetko. Podľa všeobecnej lekárky Zuzany Nedelkovej je dobré na posilnenie imunity siahnuť po vitamíne C v tabletkovej forme.

Samozrejme, nemá sa zabúdať ani na prírodnú formu prísunu vitamínov a hlavne vyváženú a pestrofarebnú stravu. Práve tá je teraz veľmi dôležitá. Mnohí máme tendenciu od nudy zavretí doma jesť častejšie. Striedme a ľahké stravovanie je v tomto prípade na mieste.

V žiadnom prípade nie je dobré prejedanie, pretože sa spomalí trávenie, môžu sa navodiť rôzne tráviace ťažkosti a to znamená, že imunitu si budeme oslabovať.

Posilniť imunitu si môžeme aj pohybom na vzduchu. Do piatka nás čakajú slnečné dni. Vychádzky do prírody a vstrebávanie vitamínu D zo slnka sú pri šíriacom sa koronavíruse nevyhnutné. S tým, že znova budeme dodržiavať tie najprísnejšie ochranné opatrenia.

Dobré je aj saunovanie, ktoré sa dá nahradiť aj horúcim kúpeľom. Odborníci sa zhodujú na tom, že na prvom mieste nad všetkým je dôležité hlavne psychické zdravie. To, čo robíme v týchto dňoch, ovplyvní našu budúcnosť.

 

 Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?