16. 04. 2020 06:00 | KEŇA/tvnoviny.sk, lm

Jedinečný úkaz. Samici zebry sa narodilo mláďa, otcom je somár

Mláďa zebry má hnedé sfarbenie a pruhy mu pokrývajú len nohy.

Samici zebry sa narodilo mláďa, otcom je somár
Samici zebry sa narodilo mláďa, otcom je somár Foto: YouTube/ WKMG News 6 ClickOrlando

Príroda je úžasné miesto, kde môže človek pozorovať rôznorodé druhy živočíšstva a stále ho bude prekvapovať svojou rozmanitosťou. Nedávno si pripravila prekvapenie pre pracovníkov národného parku Chyulu Hills v Keni, píše CNN.

Keď sa totiž bližšie pozreli na mláďatko zebry, zistili, že má hnedé sfarbenie a pruhy mu pokrývajú len nohy. Keď sa ošetrovatelia z organizácie na záchranu a rehabilitáciu zvierat Sheldrick Wildlife Trust bližšie pozreli na žriebätko, zistili, že ide o jedinečné mláďa. Pri skúmaní totiž zistili, že otcom je somár, a tak ojedinelé mláďa nazvala zonkey (kombinácia anglického zebra a donkey, teda somár).

"Pri práci s divočinou sa človek učí očakávať neočakávané," uviedla záchranná skupina v oficiálnej tlačovej správe. „Aj zdanlivo jasný príbeh nás všetkých môže nakoniec prekvapiť.“

Samicu zebry, ktorá nemá meno, priniesli do svojho parku Chyulu Hills ošetrovatelia, ktorí sa zvyčajne starajú o slony, nosorožce a niekedy aj osirelé zebry. Tam ju previezli už gravidnú z parku Tsavo East, kde sa pridala k miestnemu stádu dobytka a so somárom splodila nezvyčajné mláďa.

Predstavitelia Sheldrick Wildlife Trust uviedli, že hoci je mláďa zdravé, po dosiahnutí dospelosti sa nebude môcť úspešne rozmnožovať. Nateraz zostávajú v parku, až kým sa nepridajú k stádu divých zebier.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?