20. 05. 2020 11:27 | CAROLINE/kc

Rodina našla v strede cesty ležať dve vrecia. Bol v nich takmer milión dolárov

Ako sa peniaze ocitli v strede cesty, je predmetom vyšetrovania.

Vrecká s peniazmi, ktoré našliv taške na ceste.
Vrecká s peniazmi, ktoré našliv taške na ceste. Foto: reprofoto: YouTube/WTVR CBS 6

Rodina z amerického štátu Virginia našla v strede cesty ležať takmer milión dolárov a peniaze bez váhania odovzdala úradom. Väčšina ľudí, by sa v takej situácii zachovala sebecky, Shantzovci to zobrali ako výchovný moment pre svoje deti, ktoré s nimi sedeli v aute, keď našli vrecia s peniazmi.

Rodina práve prechádzala cez okres Caroline, keď auto pred nimi zrazu prudko zmení smer v snahe vyhnúť sa prekážke na ceste. O sekundu neskôr rodina pocítila, že ich auto po niečom prešlo. Vystúpili z auta a zistili, že na ceste leží vrece. Keď ho otvorili, zostali v nemom úžase, bolo totiž plné peňazí a pár metrov ďalej ležalo ďalšie s rovnakým obsahom. Píše o tom portál wtr.com.

Rodina sa okamžite rozhodla, že peniaze odovzdá úradom. „Vo vreciach boli plastové obálky s peniazmi, na ktorých bolo napísané, že patria do trezoru," uviedla pre WTR Emily Shantzová, ktorá spolu s manželom a deťmi našla vrecia.

Vysvitlo, že peniaze patria poštovému úradu a mali skončiť v bankovom tezore. Ako sa ocitli v strede cesty, je predmetom vyšetrovania.

Nevídanú čestnosť rodiny ocenil aj starosta mestečka Caroline, v ktorom Shantzovci žijú. „Stretnúť takých čestných ľudí je výnimočné. Len tak sa vzdať milióna dolárov...to by urobil málokto," chválil Shantzovcov starosta Scott Moser.


 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?