10. 06. 2020 06:00 | BELFAST/rd

Dievča (17) sa zo dňa na deň stalo hviezdou. Dopomohol jej k tomu bizarný nápad

Momentálne má už viac ako pol milióna sledovateľov.

Hannah.
Hannah. Foto: reprofoto: YouTube

Len 17-ročná Hannah McSorleyová zo Severného Írska sa, ako tvrdí, nikdy nechcela stať hviezdou.

Počas núteného pobytu doma sa však Hannah rozhodla zachrániť z vysychajúcej mláky žabí poter. Teraz sa stará o tisíce žubrienok, čo na jej veľké prekvapenie zaujíma internet. Píše The Guardian.

Zachránené žabie vajíčka pôvodne mali slúžiť ako edukačné rozptýlenie pre mladšieho brata, lenže potom sa rozhodla ošetrovateľský pokus zdieľať aj na sociálnej sieti.

K jej prekvapeniu sledovanie žubrienok prilákalo k jej účtu už 562-tisíc užívateľov. Aj preto Hannah oslovila americká agentúra, ktorá spolupracuje s mladými influencermi a finančne ich podporuje či vybavuje im sponzorov.

Zo žabích vajíčok sa medzitým vyliahli žubrienky, ktoré sa počas pár dní postupne museli presťahovať až do bazéna.

„Som naozaj prekvapená, koľko ľudí ma sleduje, veď sú to úplne jednoduché veci, žubrienky a žaby," uviedla Hannah.

Tá vraj nevie, koľko žubrienok sa presne v bazéne nachádza. „Vždy hovorím, že ich je 37 928. Nazývam to veľkorysý odhad," tvrdí s úsmevom.

Počas 72 dní, čo sa o ne stará, zaznamenala len tri úhyny. „To je, žiaľ, príroda." podotkla. Pre zaujímavosť, pohreb žubrienky menom Fred si pozrela 1,8 milióna ľudí.

Hannah však tuší, prečo sa verejnosť o ne tak zaujíma. „Ľudia majú radi jednoduchosť mojich videí," vyhlásila. Dobre si však uvedomuje, že si s nimi užije ešte maximálne dva alebo tri týždne.

Časť verejnosti sa obáva, že čoskoro bude jej okolie doslova zamorené žabami. Hannah však s rodinou rozvezú žaby do rôznych lokalít v okruhu troch kilometrov, aby ich nedala len na jedno miesto.

Podľa ekológov je populácia žiab pre neobvykle teplú jar na ostrovoch aj tak nižšia, Hannah tak prispeje k návratu do normálneho stavu.


Zdroj: YouTube/E.Y.O TV

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?