24. 06. 2020 17:03 | MOLISE/rd

Talianska dedinka ponúka bezplatné ubytovanie vo vile. Podmienky sú jednoduché

Medzi dostupnými zariadeniami sú dvoj, troj, aj štvorlôžkové vily.

Ilustračná snímka - región Molise.
Ilustračná snímka - región Molise. Foto: Shutterstock.com

Taliansko bolo počas pandémie nového koronavírusu jednou z najviac zasiahnutých krajín na svete. Niet preto divu, že hotelieri a ľudia, ktorí poskytujú dovolenkárom ubytovanie, sa boja, ako bude vyzerať tohtoročná letná sezóna.

S nápadom, ako si aj vo veľmi náročných časoch udržať záujem turistov, prišiel región Molise na juhu krajiny, vzdialený približne dve hodiny od hlavného mesta Rím. Píše The Sun.

Vedenie sa totiž rozhodlo, že na sedem dní bezplatne ponúkne ubytovanie v prázdnych domoch a vilách. Dovedna má ísť o 40 takýchto domov v dedinke San Giovanni, akcia platí od 4. júla do 3. októbra.

Medzi dostupnými zariadeniami sú dvoj, troj, aj štvorlôžkové vily. Ak máte o niečo takéto záujem, musíte splniť dve podmienky. Prvou je vypísať formulár, ktorý je v taliančine a druhou, čo by asi nemal byť problém, dokázať, že nie ste obyvateľom z regiónu Molise.

V rámci jednej žiadosti o ubytovanie sa môže prihlásiť až päť osôb. Vo formulári ešte musíte uviesť, prečo chcete dovolenkovať práve tam a pridať doklad totožnosti. Treba sa však poponáhľať, keďže sa už prihlásilo viac ako 600 ľudí.

Tento región, na rozdiel od zvyšku Talianska, si dlhodobo dokáže udržať len nízky počet prípadov ochorenia COVID-19, pričom za necelý týždeň odtiaľ nehlásili ani jeden nový prípad.

Cieľom tohto zámeru je prilákať záujem turistov aj o túto oblasť, ktorá nie je až taká vyhľadávaná. Niektoré domy, ktoré teraz ponúkajú na ubytovanie, zostali prázdne po odchode obyvateľov do ekonomicky silnejších častí. Momentálne v regióne Molise žije niečo cez 350-tisíc obyvateľov.

Minulý rok Molise v snahe zvýšiť populáciu prišlo s nápadom, že tomu, kto sa tam presťahuje, bude každý mesiac po dobu troch rokov prispievať sumou 700 eur.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?