14. 10. 2020 09:00 | BBRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Kamenné koberce – moderné riešenie pre mestá a firmy

Kamenný koberec je v exteriéry netradičným a originálnym riešením spevnenie povrchu.

Kamenné koberce.
Kamenné koberce. Foto: TOPSTONE

Takzvané kamenné koberce sa v poslednej dobe teší veľkému záujmu. Svoje o tom vedia tiež predstavitelia veľkých firiem, miest a obcí, ktoré systémy kamienkových podláh využívajú vo svojich samosprávach. Kamienkové dlažby sú totiž ideálnym riešením na revitalizáciu nespevnených povrchov či rozsiahlych areálov. Svoje využitie nájdu aj pri riešení mestských mobiliárov.

Špecialistom v odbore kamienkových dlažieb a podláh je už takmer štvrť storočia spoločnosť TOPSTONE. Ich kamenný koberec je v exteriéry netradičným a originálnym riešením spevnenie povrchu, vďaku čomu získajú verejné priestranstvá punc modernosti a pritom sú ľahko udržiavateľné a bezpečné. Kamenné koberce sa vo veľkom využívajú v mestských parkoch, pri budovaní parkovísk, revitalizácii kúpalísk a biotopov či pri pokládke chodníkov.

„Naše systémy sú vhodné všade tam, kde je treba dosiahnuť väčšej stability podložia bez rozsiahlych výkopových prác," vysvetlil Marek Ondra zo spoločnosti TOPSTONE.

Kamenné koberce.
Kamenné koberce. Foto: TOPSTONE
 

Kvalita bez kompromisov

A čím sú výnimočné práve produkty značky TOPSTONE?

Exteriérový kamenný koberec TOPSTONE vyniká týmito vlastnosťami:

● mrazuvzdornosť

● protisklznosť

● vodepriepustnosť

● vysoká odolnosť

● odolnosť voči soliam a chemikáliám

● dlhá životnosť

● ekologická nezávadnosť

Prirodzená vodepriepusnosť

V rámci riešenia nespevnených plôch na municipálnej úrovni je využívaný produkt TopMesh, ktorý zaručuje zvýšenú pevnosť v ťahu za ohybu a „pružnosť„ TOPSTONE systému. Jeho prednosťou je jednoduchá tvarovateľnosť, zaistenie drenáže v celej hrúbke a celistvý povrch bez špár. Cieľom použitia vodepriepustného povrchu je maximálne zníženie objemu dažďovej vody pred pripojením do verejnej kanalizácie, kde vďaka povrchu TOPSTONE môže voda vsakovať a jej zvod do odpadového systému sa výrazne spomalí.

Tento systém tiež pomáha k eliminácii lokálnych záplav, pretože nedochádza k znemožneniu prirodzeného vsakovania zrážkových vôd a navrátenie vody späť do prírody.

Kamenné koberce.
Kamenné koberce. Foto: TOPSTONE
 

Šetrné k prírode

Povrch TOPSTONE je výsledkom mnoho rokov vývoja, prešiel laboratórnymi testami a je založený na patentovanej technológii spojiva (živica). Jeho kvalita spočíva v odpovedajúcom váhovom podiele spojiva na meter štvorcový povrchu a presnom stanovení výdatnosti materiálu. Spojivo kamenného koberca EpoStone je zdravotne nezávadné, neobsahuje nonylfenol a je šetrné k životnému prostrediu.

Kamienkové povrchy TOPSTONE garantujú jednoduchú údržbu a to len za pomoci zmetáka, škrabky s gumovou násadou, parou či tlakom vody. V zime je údržba možná s pomocou dreveného alebo plastového hrabla či klasickej frézy. Problémom nie je ani používanie solí a jej roztokov.

TOPSTONE pre dom a záhradu

Kamenný koberec TOPSTONE pre exteriér je ideálnou finálnou variantou nie len pre nový povrch, ale aj pre obmenu starých či užívateľsky starých plôch. A to nie len v areáli firiem a na verejných priestranstiev miest a obcí, ale tiež v okolí súkromných rodinných domov a záhrad. „Pokiaľ sa už nechcete trápiť so zarastenou dlažbou pred domom, šmykľavými schodami zo záhrady alebo nevzhľadným okolím bazénu, nechajte si našimi odborníkmi navrhnúť riešenie v podobe systému kamenného koberca či podlahy, dodal Marek Ondra zo spoločnosti TOPSTONE.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?