15. 01. 2021 12:00 | USA/tvnoviny.sk, lm

Fanúšikovia chcú vymazať Trumpa z filmu Sám doma. Výzvu podporuje aj sám „Kevin“

Fanúšikovia kultovej filmovej série Sám doma sa dožadujú, aby tvorcovia z druhej časti Sám doma 2: Stratený v New Yorku vystrihli scénu s Trumpom.

Fanúšikovia chcú vymazať Trumpa z filmu Sám doma. Výzvu podporuje aj sám „Kevin“
Fanúšikovia chcú vymazať Trumpa z filmu Sám doma. Výzvu podporuje aj sám „Kevin“ Foto: YouTube / mrvideouploads1

Dosluhujúci americký prezident Donald Trump to má medzi Američanmi poriadne nahnuté. Po útoku jeho prívržencov na Kapitol a po tom, čo mu takmer všetky sociálne siete dočasne či natrvalo zablokovali profily, čelí ďalšej vlne nevôle, o ktorej informuje aj The Guardian.

Fanúšikovia kultovej filmovej série Sám doma sa dožadujú, aby tvorcovia z druhej časti Sám doma 2: Stratený v New Yorku vystrihli scénu, v ktorej Donald Trump radí malému Kevinovi v newyorskom hoteli Plaza, kde nájde recepciu.

Zdroj: YouTube/mrvideouploads1

K výzve sa nepriamo pridal aj samotný predstaviteľ Kevina McCallistera, herec Macaulay Culkin, ktorý na Twitteri svojimi komentármi podporil myšlienku, aby bol kontroverzný prezident nahradený niekým iným.

Úvahu, že by ho pomocou digitálnej úpravy mohol nahradiť sám štyridsaťročný Culkin, okomentoval slovíčkom „predané“.

Neskôr okomentoval aj obrázok, kde Donalda Trumpa pomocou programu na úpravu videí úplne vymazali. Pod video napísal jednoduché „bravó“.

O tom, že Donald Trump si krátku scénu vo filme doslova „vydupal“, vie len málokto. V rozhovore pre Insider to koncom minulého roka prezradil režisér filmu Chris Columbus. Ten uviedol, že v čase, keď tvorcovia uvažovali nad filmovaním, hotel Plaza vlastnil práve Trump. Vtedajší podnikateľ s tým súhlasil len pod podmienkou, že sa sám vo filme objaví.

„Keď sme potom film premietali prvýkrát, stala sa tá najzvláštnejšia vec – ľudia jasali, keď sa na obrazovke objavil Trump. Preto som strihačovi povedal, aby ho vo filme nechal, že to bude moment pre divákov,“ priznal Columbus.

Odvtedy sa ale preferencie časti Američanov zmenili a na internete už medzičasom založili aj petíciu, pod ktorú sa môžu podpisovať všetci, ktorí si prajú vymazanie scény alebo nahradenie Trumpovej postavy.

Mimochodom, kanandská televízna stanica CBS scénu vymazala už v roku 2014. Napriek tomu tento krok vyvolal o niekoľko rokov neskôr vlnu nevôle. Jej predstavitelia sa bránili, že k výmazu došlo ešte predtým, nech sa Trump stal prezidentom a že išlo o bežný postup, ku ktorým televízne stanice pristupujú z dovodu šetrenia času. Podľa nich scéna nebola pre samotný film dôležitá, a tak sa rozhodli pre jej odstránenie.

V zákulisí sa však šepkalo, že sa o jej výmaz postaral samotný kanadský premiér Justin Trudeau, ktorý s Donaldom Trumpom nemal príliš priateľské vzťahy,

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?