14. 02. 2021 07:00 | AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

Dron zachytil stretnutie surfistu so žralokom. Takéto niečo sa nestáva často

V jednom momente nič netušiaci surfista zoskočil zo surfu do vody.

Dron zachytil stretnutie surfistu so žralokom.
Dron zachytil stretnutie surfistu so žralokom. Foto: YouTube / 7NEWS Australia

Pozoruhodný incident nedávno zachytil dron na pláži Bondi Beach na východe Sydney. Na videu vidieť surfistu a len pár metrov od neho žraloka. Tentoraz však nielenže nedošlo k priamemu stretu, ale zviera dokonca pred surfistom doslova ušlo, informuje Daily Mail.

V jednom momente nič netušiaci surfista zoskočil zo surfu do vody. Na zábere zhora tento moment vyzerá, akoby skočil priamo na žraloka. Ten sa však zľakol a rýchlo odplával preč. Video natočil kameraman Toby Nicol.

Žralok býčí.
Žralok býčí. Foto: Shutterstock / Dirk van der Heide
 

Žralok býčí, o ktorého pravdepodobne išlo, môže byť pre človeka potencionálne nebezpečný, ak dôjde k vyprovokovanému stretu. V Novom Južnom Walese patrí k ohrozeným druhom.

Morská vedkyňa Vanessa Pirotta však uviedla, že vo všeobecnosti ide o pokojný druh žraloka a to, že po stretnutí so surfistom doslova ušiel, ju neprekvapilo.

Podľa oficiálnych záznamov došlo v minulom roku v austrálskych vodách k ôsmim smrteľným útokom žralokov. V roku 2019 úrady nezaznamenali žiadny. Celosvetovo majú obávané žraloky biele za rok 2020 na svedomí až 16 útokov.

Zdroj: YouTube/7NEWS Australia

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?