22. 02. 2021 13:58 | SINGAPUR/rd

Voda vyplavila na breh čudesného tvora. Telo mal ako ryba a hlavu podobnú aligátorovi

Telo tvora už odstránili.

Nájdený tvor.
Nájdený tvor. Foto: Reprofoto: YouTube/Analysis TV

Nečakaný nález sa podaril Britke žijúcej v Singapure. Karen Lythgoeová totiž na brehu najstaršej singapurskej nádrže MacRitchie našla tzv. aligátoriu rybu, ktorej hlava vyzerá ako krokodília. Píše Ladbible.

Nález podľa nej zaskočil aj miestnych. „Z diaľky to vyzeralo ako krokodíl. Keď sme prišli bližšie, videli sme, že to bolo niečo, čo môžete vidieť azda len v zoo. Na prvý pohľad to vyzeralo ako prehistorické čudo," hovorí.

Jej známa Imran dodala, že tiež spočiatku bolo toho názoru, že ide o krokodíla. „Myslela som si, že táto cesta je bezpečná a že okrem drzých opíc na nej nie sú žiadne obrovské zvieratá. Miestami sa mi to podobalo na veľkú jaštericu s doširoka otvorenými čeľusťami. Nikdy by som nepovedala, že ide o rybu," priznala.

Aligátoria ryba pochádza z Ameriky, vyskytuje sa v Severnej aj v Strednej. Je preto záhadou, ako sa ocitla v juhovýchodnej Ázii, zhruba 16-tisíc kilometrov ďaleko.

Úrady sa domnievajú, že rybu niekto choval v domácnosti a následne ju po tom, ako sa zväčšila, vypustil do prírody.

Telo tohto tvora už odstránili, úrady však upozornili, že vypustenie zvierat do nádrží a vodných tokov sa trestá pokutou až do výšky 2 200 amerických dolárov (asi 1 812 eur).


Zdroj: YouTube/Analysis TV

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?