10. 03. 2021 06:00 | WYNDHAM/kc

VIDEO: Lov žraloka sa zmenil na drámu. Rybár sa o úlovok naťahoval s veľkým krokodílom

Skúsený rybár priznáva, že za 30 rokov v divočine sa takto blízko ku krokodílom ešte nedostal.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Sergey Uryadnikov

Dvaja austrálski rybári zažili dobrodružstvo, pri ktorom by slabším povahám hrozil infarkt. Počas rybačky pri pobreží Západnej Austrálie neďaleko mesta Wyndham ich o úlovok obral poriadne hladný krokodíl morský.

Viac než 2 a pol metra dlhý predátor sa ulakomil na unaveného žraloka čiernocípeho, ktorého práve mali na háčiku Geoff Trutwin a Nat Barnes. Nadšenie z úlovku vystriedala panika. Barnes, ktorý práve držal udicu, skúšal krokodíla striasť, no rýchlo pochopil, že tento boj nemá šancu vyhrať a radšej prerezali silón, píše portál denníka Daily Star.

„Zrazu sa objavil a v zlomu sekundy uchmatol žraloka. Tieto krokodíly pre ľuďmi vôbec nie sú ostýchavé, v našej spoločnostri sa cítia dobre. Musíte si dávať pozor, inak skončíte ako ich potrava," hovorí Geoff Trutwin, druhý z rybárov, ktorý nakrútil video.

Skúsený rybár priznáva, že za 30 rokov v divočine sa takto blízko ku krokodílom ešte nedostal. „Tento bol ešte mladý, no už mal 2,5 metra. Keď ležia v bahne, môžu pôsobiť pokojne, no keď sú hladní, sú nezastavitelní," dodal Trutwin.


Zdroj: YouTube/ Dogtooth media

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?