11. 03. 2021 06:00 | AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

Na rybára zaútočil agresívny žralok. Na obranu mal len obyčajný prút

Rybári na ostrove nakrúcali dokument.

Na rybára zaútočil agresívny žralok, na obranu mal len obyčajný prút.
Na rybára zaútočil agresívny žralok, na obranu mal len obyčajný prút. Foto: YouTube / 3W Daily

Išli na rybačku a vrátili sa z nej s nepríjemným zážitkom. Dvojicu rybárov v plytkých vodách na ostrovoch Cocos Keeling Islands neďaleko Austrálie napadol zúrivý útesový žralok, ktorý zrejme v panenskej prírode odľahlých ostrovov na podobnú ľudskú návštevu zvyknutý nie je. Mužom sa podarilo svoj zážitok zachytiť aj na videu, píše Daily Mail.

Rybári Kane a Josh Hutchinsoví na ostrove nakrúcali dokument o muškárení len pár metrov od brehu, keď k nim znenazdajky priplával žralok, ktorý rovno zaútočil na jedného z nich. Podľa mužov žralok číhal na ryby, ktoré sa im podarilo uloviť.

V jednej chvíli sa však žralok rozbehol smerom k Joshovým nohám a na videu počuť, ako muž kričí, že ho zviera takmer pohrýzlo. Keď sa útok opakoval, vystrašený muž začal žraloka odháňať rybárskym prútom. Druhý z rybárov potom v snahe definitívne žraloka odohnať začal do zvieraťa kopať.

Zábery, ktoré boli zverejnené aj na sociálnej sieti, okomentovali viacerí užívatelia, ktorí sa podelili o podobné zážitky. „Ak sa ťa nepokúša zabiť divoké zviera, tak nie si v Austrálii,“ poznamenal vtipne jeden z nich.

Zdroj: YouTube/3W Daily

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?